Maritom S.C.
Skonfiguruj garaż Wyprzedaż Poradnik Klienta

Garaż blaszany czy murowany?

Powrót do strony głównej
WIOSENNA PROMOCJA

WIOSENNA PROMOCJA

Obniżamy dla Was ceny aż o 10%
Promocja trwa do 30.06.2024

GARAŻE RETRO DUO RĄBEK

GARAŻE RETRO DUO RĄBEK

Sprawdź naszą nowość
WIATY ŚMIETNIKOWE

WIATY ŚMIETNIKOWE

Sprawdź naszą ofertę !
Garaż blaszany czy murowany?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety – zanim podejmie się decyzję, warto się z nimi zapoznać.

Pozwolenie na budowę

Garaże blaszane (w przeciwieństwie do murowanych) najczęściej nie wymagają pozwolenia na budowę. W różnych gminach może to być inaczej regulowane, ale najczęściej pozwolenie nie jest wymagane, a „blaszaka” można postawić „od ręki”, bez załatwiania mnóstwa formalności. Znacznie skraca to czas od decyzji o zakupie do użytkowania garażu blaszanego.

Czas wykonania, wygląd, wymiary

Nawet jeżeli posiadamy już pozwolenie na budowę, okres potrzebny do powstania garażu murowanego jest znacznie dłuższy niż blaszaka. Standardowe garaże blaszane wykonywane są w maksymalnie 14 dni od zamówienia (sam montaż na miejscu trwa kilka godzin). Garaż blaszany można zamówić w dowolnej aranżacji, wielkości i kolorystyce, wybierając dodatkowe drzwi, okna lub sposób otwierania bramy wjazdowej. Ewentualne późniejsze przeróbki (gdy np. zmieni się koncepcja wykorzystania) również nie są problemem – wystarczy wymienić niepotrzebne elementy na inne lub też zdemontować całość. Tej możliwości nie ma przy garażach murowanych. Garaże blaszane nie są również ograniczane wymogami prawa dotyczącymi budowli (np. odległością od granicy działki) i można je postawić właściwie wszędzie (wymagane są jedynie fundamenty do których kotwiony jest „blaszak”).

Koszty utrzymania i cena blaszaka

Materiały, z których powstaje garaż blaszany (blacha trapezowa I lub II gatunku) są znacznie tańsze od materiałów budowlanych i kosztów robocizny. Blaszaki stawia się w kilka godzin i zawsze jest gwarancja, że elementy będą do siebie pasowały (każdy garaż jest robiony na indywidualne zamówienie). To dzięki temu ceny blaszaków są takie niskie! Równie małe są koszty ich utrzymania (nie ma podatku od nieruchomości, kosztów ogrzewania, itp.). Tanie garaże blaszane to jedna z największych zalet blaszaków, która najczęściej przekonuje klientów do zakupu. 

ZOBACZ INNE WPISY

5 zalet garaży blaszanych w zimie 10.12.2020

5 zalet garaży blaszanych w zimie

Poprzedni post
Montaż garażu w czasie pandemii 04.04.2020

Montaż garażu w czasie pandemii

Następny post