Maritom S.C.
Skonfiguruj garaż Wyprzedaż Poradnik Klienta

Garaż blaszany czy drewniany schowek na narzędzia - co wybrać?

Powrót do strony głównej
WIOSENNA PROMOCJA

WIOSENNA PROMOCJA

Obniżamy dla Was ceny aż o 10%
Promocja trwa do 31.05.2024

GARAŻE RETRO DUO RĄBEK

GARAŻE RETRO DUO RĄBEK

Sprawdź naszą nowość
WIATY ŚMIETNIKOWE

WIATY ŚMIETNIKOWE

Sprawdź naszą ofertę !
Garaż blaszany czy drewniany schowek na narzędzia - co wybrać?

Zarówno narzędzia jak i sprzęt sportowy trzeba gdzieś przechowywać. Ale gdzie?
Rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego schowka, który można postawić w ogrodzie lub koło domu. Dylemat jest zawsze ten sam - jaki schowek wybrać? Drewniany czy może blaszany? Oto garść argumentów za i przeciw obu tym rozwiązaniom.

Cena

Drewniane altany ogrodowe i schowki są dosyć drogie. Te największe to koszt nawet kilku tysięcy zł! Nie każdy może sobie pozwolić na wydanie tylu pieniędzy na pomieszczenie, z którego korzysta od czasu do czasu. Garaż blaszany jest o wiele tańszym rozwiązaniem. Blaszaka o wymiarach 2 x 2 m można już mieć za mniej niż 1000 zł wraz z dostawą i montażem.

Konserwacja

Schowki drewniane wymagają regularnej konserwacji. Drewno pod wpływem warunków atmosferycznych traci swoje właściwości i niszczy się. Trzeba je regularnie impregnować. Tanie blaszaki wykonywane są z blachy ocynkowanej lub malowane, co zabezpiecza je przed deszczem, wiatrem i innymi zjawiskami meteo. Powłoka ta nie wymaga dodatkowej konserwacji, a w przypadku zabrudzenia (na przykład błotem) wystarczy je po prostu zmyć wodą.

Estetyka

Schowki drewniane są bardzo eleganckie i pięknie pasują do każdej aranżacji ogrodu. Wiele osób ceni sobie drewno, bo przywodzi na myśl naturalność i ciepło. Dobre wykonanie i ciekawy projekt sprawiają zaś, że schowek drewniany bardzo ładnie wygląda w otoczeniu domu. Jednak garaże blaszane również nie są brzydkie. Do lamusa odchodzą te, które pamiętamy z dawnych lat. Teraz blaszaki można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Tym sposobem możemy mieć schowek w pięknym kolorze głębokiej zieleni lub drewna.

Montaż

Ogrodowe domki z drewna najczęściej kupuje się w formie elementów do złożenia na miejscu. Montaż użytkownik musi sobie wykonać sam, zgodnie z załączoną instrukcją. Dla wielu osób jest to problem, ponieważ nie znają się na takich pracach lub nie potrafią sobie z nimi poradzić. Blaszaki z Maritomu są dostarczane we wskazane miejsce w ustalonym terminie, a następnie montowane przez wykwalifikowaną ekipę. Zadaniem użytkownika jest tylko przygotowanie podłoża pod garaż, a następnie zakotwiczenie go (tę usługę może również wykonać ekipa montażowa za dodatkową opłatą). 

Modyfikacja

Domki drewniane wykonywane są zazwyczaj według konkretnego wzoru i użytkownik nie ma możliwości jego zmiany. Może to oznaczać, że np. okno nie będzie w tym miejscu, w którym powinno być, a skrzydło drzwi będzie się otwierało tylko na określoną szerokość, ze względu na jakieś przeszkody. Zapełnienie domku przedmiotami często powoduje, że trudno później do niego się wejść i poruszać się w środku. Zaletą garażu jest możliwość jego modyfikacji. Tanie blaszaki można dowolnie aranżować do swoich potrzeb dodając na wybranej ścianie np. okno, drzwi lub zmieniając rodzaj dachu. Wnętrze jest łatwo dostępne dzięki szerokiej bramie, która również jest może być w dwóch opcjach: klasycznej lub otwieranej do góry. Ułatwia to wjazd kosiarką lub wprowadzanie rowerów. Poza tym blaszaki można wykonać w dowolnej wielkości, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wnętrze

Wnętrze domku drewnianego (podobnie jak reszta jego konstrukcji) powstaje według określonego wzoru. Najczęściej klient ma do wyboru pustą przestrzeń lub już zaaranżowane półki. Mogą one jednak nie odpowiadać jego potrzebom. 
Garaż blaszany zawsze jest dostarczany bez żadnego wyposażenia wewnątrz. Daje to klientowi możliwość zagospodarowania go zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, tak by było ono wygodne w wykorzystaniu, przestrzenne i łatwo dostępne.
Tanie blaszaki już dawno przestały być synonimem brzydoty. Produkowane przez Maritom garaże są estetyczne, mają bardzo dobrą jakość wykonania i służą klientom przez wiele lat. Do wielu z nich można zamontować automatykę, dzięki czemu brama będzie otwierała się na pilota. Możliwość zrobienia garażu blaszanego na zamówienie i według własnej specyfikacji to również wielki atut, bo pozwala dopasować schowek do ogrodu. Dzięki temu garaż nie szpeci, a ładnie komponuje się z otoczeniem domu. Dostawa na terenie całego kraju i montaż we wskazanym miejscu to wygoda i komfort. Wystarczy zamówić taniego blaszaka w Maritomie, by cieszyć się praktycznym, estetycznym i wygodnym schowkiem na narzędzia.

ZOBACZ INNE WPISY

5 zalet garaży blaszanych w zimie 10.12.2020

5 zalet garaży blaszanych w zimie

Poprzedni post
Montaż garażu w czasie pandemii 04.04.2020

Montaż garażu w czasie pandemii

Następny post