Maritom S.C.
Skonfiguruj garaż Wyprzedaż Poradnik Klienta

Blaszak czy altana? Jaki jest najlepszy schowek dla działkowiczów?

Powrót do strony głównej
Blaszak czy altana? Jaki jest najlepszy schowek dla działkowiczów?

Koszenie, sadzenie, podlewanie, tworzenie nowych grządek i wkopywanie sadzonek - to wszystko wymaga odpowiednich narzędzi. Niestety, jak co roku problemem staje się ich przechowywanie.

Garaż blaszany na narzędzia ogrodnicze
Jeżeli zimą wykorzystywaliście blaszaka w charakterze zadaszonego miejsca parkingowego, a w lecie nie macie takiej potrzeby, to problem działkowego składziku właśnie się rozwiązał. Garaż blaszany może stać się idealnym schowkiem na narzędzia, materiały ogrodnicze, nasiona i nawozy. Wystarczy kilka drobnych zmian, by zamienił się w poręczny magazyn ogrodniczy.
Jedną z najprostszych jest montaż regałów lub półek, które pozwolą poukładać ogrodnicze przybory. O ile większe narzędzia i maszyny (takie jak np. kosiarka czy łopata) można postawić bezpośrednio na podłodze, o tyle cała reszta drobiazgów musi zostać jakoś uporządkowana. Składane regały mają tę zaletę, że można regulować w nich wysokość półek. Znajdzie się miejsce i na worki z ziemią, i na odżywki do roślin, i na drobne narzędzia ogrodnicze.
 

Co lepsze - blaszak czy drewniana altana?
Wiele osób w roli schowka woli wykorzystywać altany. To jednak nie jest dobre rozwiązanie. Zaletą blaszaka jest sprawdzone zamknięcie na klucz i stalowa konstrukcja, które gwarantują bezpieczeństwo. Garażu, w przeciwieństwie do drewna, nie trzeba konserwować (zrobiony jest z blachy ocynkowanej, odpornej na warunki atmosferyczne). A tym, którym estetyka leży na sercu polecamy modele malowane na różne kolory. Łatwo wybrać coś dla siebie z szerokiej palety barw.
Wreszcie to, co decyduje często o decyzji - czyli cena. Blaszaka kupujemy raz na kilka lat, jest to więc długoterminowa inwestycja, którą można wykorzystywać także w zimie. Altany są drogie, sezonowe, a do tego narażone na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, co sprawia że trzeba je regularnie konserwować (to kolejne koszty i czas). Mimo tych prac drewno będzie niszczało na przestrzeni lat; może też „łapać” grzyby, pleśnie i zawilgocenie. Dlatego tani blaszak jest o wiele lepszym rozwiązaniem dla działkowiczów. Polecamy nasze garaże!

 

ZOBACZ INNE WPISY

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć samochód na zimę? 25.10.2018

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Poprzedni post
Dlaczego warto kupić blaszaka? 22.08.2018

Dlaczego warto kupić blaszaka?

Następny post