Maritom S.C.
Skonfiguruj garaż Wyprzedaż Poradnik Klienta

Jak ochronić auto przed mrozem?

Powrót do strony głównej
Jak ochronić auto przed mrozem?

O zimowych „przyjemnościach” związanych z odśnieżaniem auta pisaliśmy już nie raz na tym blogu.

Ale zima to nie tylko śnieg i błoto pośniegowe. To także mróz, który w lutym lubi pokazać co potrafi. Każdy kierowca wie, że jest on bardzo szkodliwy dla auta.

Ujemne temperatury nie tylko powodują zamarzanie szyb i konieczność uciążliwego skrobania przed każdym wyjazdem. To także szereg działań niewidocznych dla oka. Woda zamarzając często niszczy delikatne elementy mechanizmów (np. zamków). Nie dość, że ulegają one mikro-uszkodzeniom, to jeszcze uniemożliwiają otwarcie auta (chyba każdemu zdarzyło się szarpać zimą z kluczykiem, który albo nie chciał w ogóle wejść do zamka, albo nie dawał się przekręcić). Niszczą się również inne elementy wrażliwe na niską temperaturę, m.in. guma (w uszczelkach drzwi i piórach wycieraczek). Na wiosnę często nie nadają się już do użytku i trzeba je wymienić!

Przykrości związane z ujemnymi temperaturami znają też kierowcy aut z silnikiem Diesla. Siarczysty mróz potrafi unieruchomić im auta.

Czy jest sposób by uniknąć tych zimowych problemów? Najłatwiejszy to znalezienie zadaszonego i w miarę ciepłego miejsca do parkowania. Ponieważ stanowisk w murowanych garażach jest mało i są one bardzo drogie, proponujemy tańszą alternatywę - garaż blaszany.

Jego zalety to szybki montaż (i demontaż - w razie potrzeby), a także zamknięcie na klucz, zwiększające bezpieczeństwo auta oraz chroniące je przed negatywnym wpływem pogody. Można go dodatkowo ocieplić i ogrzewać by temperatura we wnętrzu nie spadała poniżej zera.

Tani blaszak zapewni również przestrzeń do przechowywania akcesoriów samochodowych (np. letnich opon), pewne miejsce do parkowania (gdy w okolicy ciężko znaleźć coś wolnego) oraz ochronę przed chlapą i błotem pośniegowym, rozpryskiwanym przez przejeżdżające auta.

Garaże blaszane z Maritomu wykonywane są z blachy I gatunku, co gwarantuje ich trwałość i wytrzymałość. Montujemy je gratis na terenie całego kraju.

Zatem nie czekaj zanim zima pokaże pazur! Swojego blaszaka możesz mieć już za kilka dni! 

ZOBACZ INNE WPISY

ABC garażu blaszanego 06.03.2019

ABC garażu blaszanego

Poprzedni post
Zastanawiasz się jak zabezpieczyć samochód na zimę? 25.10.2018

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Następny post